12. října jsme spolu s dalšími evropskými zeměmi slavili Erasmus day. Nejdříve se žáci dozvěděli informace o vzniku a historii EU a o možnostech vzdělávání Erasmus+. Paní učitelka děti seznámila se zkušenostmi z  jazykových kurzů ve Velké Británii (prezentace na interaktivní tabuli). Potom žáci pracovali s pracovními listy a vyhledávali informace o zemích na internetu. Ochutnávali jsme různé dobroty (maďarská klobása, belgické pralinky, anglické sušenky a turecký med). Zahráli jsme si hry  a vyrobili záložku s motivy vlajek států s jejich dominantami. Pěkný byl také blok informací o školních projektech eTwinning, kterých jsme už na naší škole měli více než deset. Byl to pěkný den plný nových zkušeností, který motivoval žáky i učitele.

Erasmus day | ZŠ Pavlice